Ako sme si nechali otvorené dvere k remote práci

Niečo zlé je vždy na niečo dobré. Výnimkou nie je ani toto neisté obdobie. Trochu sme spomalili, viac sa zamerali na samých seba a začali si vážiť veci, ktoré boli pre nás samozrejmosť. A tí z nás, ktorí si mysleli, že práca na diaľku sa nedá zrealizovať tak ľahko, zistili, že je to úplne jednoduché a ešte aj praktické. My sme si tento stav nechali stále otvorený a aj naďalej viac pracujeme z domu ako z kancelárie. A vôbec to nie je preto, že by sme sa ako kolektív nemali radi, práve naopak. Tu je pár dôvodov, prečo sa nám remote tak zapáčil.

Úroveň ranného stresu na minime

Každodenné dochádzanie, dopravné zápchy, poveternostné podmienky, meškajúce autobusy, budík, ktorý nezvoní či rozliata káva. Ranný zhon dokáže zdvihnúť tlak. Všetko si vopred dôkladne naplánujete a predsa sa vždy niečo naštrbí. Práca z domu vymazala zo dňa všetky ranné nepríjemnosti. Žiadne nestíhačky-chystačky. Len rýchla sprcha, umyť zuby, postaviť na kávu a príjemná hodinka spánku navyše.
A navyše, nakoľko sa nikam ráno nepresúvame, nezostáva po nás žiadna uhlíková stopa. Proste win-win.

Z domu, záhrady či pláže

Práca z domu otvára aj otázku bývania. Zrazu nie je nutné vyskytovať sa v čo najlepšej dostupnosti od pracoviska. Pokojne sa môžeme presunúť na miesto s dobrým internetovým spojením a robiť z príjemného prostredia, ktoré navyše pomáha rozvíjať fantáziu.

Menej možností na zbytočné utrácanie peňazí

Čím viac je človek doma, tým menej vecí potrebuje. Po prvé stravovanie v reštauráciách je drahšie ako stravovanie sa doma. Taktiež z mesačného rozpočtu úplne zmiznú náklady spojené s dopravou do práce a okrem iného aj kupovanie zbytočností, nakoľko sa zníži naša potreba bezcieľneho chodenia po obchodoch len preto, že ich máme po ceste. 

Zvýšenie produktivity

Síce sa od home officu zvyčajne očakáva presný opak a mnohé firmy ho vnímajú ako synonymum pre dovolenku, s čistým svedomím sme zistili, že to tak vôbec nie je. Práca z domu je motivujúca a nakoľko odbremeňuje od každodenných nepríjemností spojených s dochádzaním a rannou rutinou, deň je hneď o niečo príjemnejší. S tým už ruka v ruke kráča dobrá nálada, pohodlie a rovnako aj radosť z práce. Práca osamote poskytuje nerušené prostredie a dokonalý pokoj na sústredenie sa bez akéhokoľvek rozptyľovania.

Viac času pre seba

Remote práca jednoznačne prinesie do dňa viac času, ktorý by sme inak strávili cestou do práce a z práce. Tento novovzniknutý časopriestor vieme venovať napríklad zdraviu. Cvičeniu, zdravšiemu vareniu, rozvíjaniu sa pri kreatívnych aktivitách či obyčajnému čítaniu. Tí, ktorí pracujú z domu sú navyše menej vystavovaní chorobám a nehrozí, že by ste si museli brať p.nku kvôli obyčajnej nádche, len aby ste nenakazili kolegov.

Zdielať článok:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Daľšie články

Trvalá udržatelnosť

Väčšina ľudí si pri slove udržateľnosť automaticky predstaví ekológiu a životné prostredie. Tie ale tvoria iba časť celku. Síce veľmi dôležitú, ale tá by sama,

Minimálny životaschopný produkt

Možno aj vy pracujete na svojom „produkte“, ktorý sa chystáte ponúknuť svetu. A veríte, že bude dostatočne dobrý na to, aby ho ľudia kúpili. Produktom môže

Chcete predávať cez e-shop? Toto potrebujete vedieť!

Túžite po peknom, prehľadnom a rýchlom e-shope, ktorý budú mať radi zákazníci i vyhľadávač? Po webe, ktorý zaujme a predáva? Nie ste sami. Na Slovensku je v súčasnosti viac než 10 000 e-shopov. Čo všetko musíte urobiť, než začnete predávať? Prečítajte si zopár cenných rád.